Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 226. - 230.

 41  42  43  44  45  [ 46 ]  47  48  49  50  51 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho zůstane nikotin v krvi po posledním kouření cigarety? Děkuji
Poločas nikotinu v krvi je asi 2 hodiny, tedy za tu dobu z krve zmizí polovina množství. Do rána tedy většinou nikotin v krvi již není. Ovšem déle tam zůstávají některé jeho metabolity (látky, na které se mění), například kotinin.
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli múže mladý člověk dostat infarkt příčinou kouření v mladém věku
Ano. Právě v mladém věku jsou infarky časté v důsledku kouření - ve věku do 60 let asi 5x častější než u nekuýáků, ve věku do 40 let dokonce 6x častější. Kuřáci dostávají svůj první infarkt zhruba o 14 let dřív než nekuřáci. K vyvolání infarktu stačí u citlivých osob i jen pasivní kouření (zakouřená restaurace).
Dobrý den, jsem nenapravitelný kuřák. Je mi 39let a vyzkoušel jsem snad všechny známé a dostupné metody včetně champixu. Bohužel jsem vlastní blbostí vždy znovu začal kouřit. V Poslední době jsem četl o vakcíně NicVax, nevíte v jakém stadiu je její vývoj a je šance, že bude uvedena na trh? Děkuji za odpověď.
Pro Vás jakožto nepravidelného kuřáka nejsou léky podstatné - nejste závislý na nikotinu. Tedy nespoléhejte na pomoc zvenku (tableta, vakcína...) - pracujte na sobě, na svém rozhodnutí, na přesném plánu, jak si v jednotivých situacích nezapálit. Pokud jde o NicVax, je to vakcína, ne ale preventivní - až bude na trhu, bude součástí léčby. Podstatou je to, že se malá molekula nikotinu, která okamžitě proniká ochranou kolem mozku dovnitř, napojí na velkou molekulu a tak se zhruba polovina vstřebaného nikotinu do mozku nedostane - to vede ke zmenšení pocitu "odměny" po potažení, nikotin tak nemůže uplatnit svůj vliv. Ale pro Vás není nikotin to podstatné - Vy potřebujee pravděpodobně spíš hračku, rituál.
Dobrý den jsem silná kuřačka 25-30 cig.deně.Před třemi měsíci jsem prodělala slabou moz.mrtvici čekam na operaci uzávěru PFO.Beru trombex Ráda bych věděla jestli můžu brát prášky na odvikání kouření chamix.Děkuji
Nevím o Vás nic, ale kvůli lékům (jakýmkoli) na snížení srážlivosti krve tento lék brát rozhodně můžete. Co skutečně srážlivost krve zvyšuje a navíc s některými léky reaguje, např. s Warfarinem (snížení účinku!!!), jsou ale cigarety, tedy rozhodnutí nekouřit je dobré i z toho důvodu, že se sníží riziko vzniku krevní sraženiny a léky, které užíváte, budou lépe působit. Když přestanete kouřit, měla by se v řádů týdnů zkontrolovat srážlivost.
Hezký den, začal jsem kouřit v roce 1972 ve svých 16 letech. Během 10 let se má spotřeba vykouřených cigaret ustálila na cca 60 kusech za den. Cigareta mně přinášela uklidnění, duševní pohodu a i vjemový prožitek. Kouřil jsem i v noci. Nevím, jak je to možné, ale probudil jsem se, zapálil si a po vykouření cigarety okamžitě znovu usnul. Na některé noční cigarety jsem si vůbec nepamatoval. Během 8 hodinového spánku jsem vykouřil cca 10 cigaret. Ráno jsem se probouzel svěží, s dobrou náladou. Kouřil jsem 25 let, z toho 15 let těch 60 cigaret denně. Cítil jsem se výborně, měl spoustu aktivit, chodil na dlouhé cca 40 km výlety, vystudoval výborně vysokou školu apod. Měřím 173 cm a vážil jsem 73 kg. V roce 1997 se nám narodilo dítě a kvůli němu jsem přestal kouřit. Zakoupil jsem dvě igelitové tašky cucavých bonbonů a 14 dní nepřetržitě cucal i několik bonbonů najednou. Skutečně jsem přestal kouřit, ale začal jsem mít psychické problémy, tloustnout. Postupně jsem dostal cukrovku 2.typu, lupénku, dostavily se deprese. Po 10letech nekouření t.j. v roce 2007 jsem vážil 110 kg a bral 12 prášků denně. V tomto roce se se mnou manželka rozvedla. V depresích z rozvodu jsem opět začal kouřit. Po těch 10 letech to bylo, jako bych přestal včera. Postupně se dostavil klid a duševní pohoda - zhubl jsem na svou obvyklou váhu t.j. 73 kg - cukrovka se zcela upravila - zatímco předtím mně hrozili, že si budu muset píchat inzulin nyní neberu žádné prášky i lupénka, které jsem měl plnou hlavu, lokte i kolena zcela zmizela, zmizely i psychické problémy. Dokonce se mně začalo lépe dýchat a začal jsem opět chodit na dlouhé výlety. Kouřím opět svých 60 cigaret denně (včetně nočního probouzení) a jsem velmi spokojený. Jsem zevrubně informován o všech rizicích, přesto již nikdy nechci přestat. Ještě podotýkám, že za celý svůj život jsem nikdy nebyl práce neschopný (běžná nachlazení jsem přecházel) ani nikdy nebyl v nemocnici, je mně 54 let. Je to z medicínského hlediska vysvětlitelné?
Každý reguje jinak - kouření zabije "jen" polovinu kuřáků. Domnívám se, že o všech rizicích, jak píšete, pravděpodobně přece jen informován nejste - například kouření zdvojnásobuje riziko cukrovky (tedy pravděpodobně kouření k Vaší cukrovce přispělo, i když se objevila později a stav se zlepšil patrně proto, že jste zhubl aa začal se hýbat, což je základní doporučený režim). Kouření také přispívá ke vzniku deprese a snižuje účinnost řady léků používaných v psychiatrii. Ovšem pokud chcete dál šťastně kouřit, nemohu pro Vás nic udělat, jen popřát, aby Vám zdraví vydrželo.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Křečové žíly