Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 341. - 345.

 61  62  63  64  65  66  67  68  [ 69 ]  70  71 
Dobrý den, mám 2 děti - dceru 1 rok a syna 4 roky. Každých 14 dní chodíme na návštěvy ke tchánům, kteří oba doma kouří - každý denně asi krabičku. Když jsme tam my, chodí kouřit na balkon. Denně větrají v ložnici, teď v zimě asi nikde jinde, a nejvíc kouří v obýváku a kuchyni. Pokaždé, když od nich přijdeme domů, jsou nám cítit vlasy i oblečení, mě někdy i štípou oči. Teď by chtěli, aby u nich syn občas navíc strávil den i během týdne a popř. aby u nich přespal. Mohlo by to mít vliv na jeho zdraví? Mám z toho velký strach, protože nedávno umíral na rakovinu jeden náš příbuzný a bylo to strašné. Ještě by mě zajímalo, jak je to s kouřením venku, když tchýně jde s malým na procházku, syn jde vedle ní nebo třeba jezdí na skluzavce, vedle které ona stojí a kouří. Nechci jim pořád něco vytýkat a být za zlou, manžel si myslí, že přeháním, asi je zvyklý, žil v tom přes dvacet let. Ale možná i proto jsme na otěhotnění čekali tři roky, manžel měl špatný spermiogram a spravil se mu až po pravidelném užívání antioxidantů. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den. Venku je kouř opravdu hodně rozptýlen. Kouřit přímo vedle jiných by se však nemělo.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli existuje nějaká literatura, kde bych se mohla dočíst o tom, jak nejlépe pomoci partnerovi přestat kouřit? Rady na této stránce jsem si přečetla, ale ráda bych se o tom dozvěděla více. I když vím, že to záleží na něm, mám pocit, že mu nějak neumím pomoci a je to těžší než jsem si myslela. Děkuji
Dobrý den. Nakladatelství Maxdorf-Jessenius vydalo knížku Jak přestat kouřit (Králíková, Kozák).
Dobrý den, je mi 20 let, kouřím pět let, ne však více, než čtyři cigarety denně, jednou do měsíce týden nekouřím. Chci se zeptat, měla bych přestat kouřit i toto množství, když mi hrozí křečové žíly, mám vystouplé modré žíly v podkolení a ráda bych zjistila, jaký dopad na mé žíly mají mé čtyři cigarety denně? Děkuji.
Pokud jde o poškození cév, stačí jakákoli dávka cigaretového kouře, tedy i jedna cigareta nebo dokonce i pasivní kouření (pobyt v zakouřeném prostředí). Jen bych ráda upozornila, že tím, že přestanete kouřit, se nestanete ani nesmrtelnou ani navěky zdravou. Výrazně se ale sníží Vaše riziko předčasného úmrtí nebo onemocnění. Pokud jde o křečové žíly: jejich vznik ovlivňuje řada faktorů včetně dědičných a navíc to není onemocnění, které by mohlo významně ustoupit - jde spíš o rychlost zhoršování. Nebuďte tedy zklamaná, když se nemoc nezlepší, ale přesto určitě vytrvejte ve svém rozhodnutí vůbec nekouřit, vyplatí se Vám to (nejen finančně).
Dobry den, kourim asi od svych 14 let(ted je mi 22), ale nikdy jsem snad nevykouril vice nez 10 cigaret za den (a pokud ano tak velmi vyjimecne na nejake oslave nebo tak).Podle testu zavislosti na teto strance mi vychazi,ze nemam zadnou nebo velmi malou zavislost na nikotinu.Nikdy se mi ale nepodarilo prestat kourit,vzdycky sem se po nejake dobe vratil ke svym bezne 2 cigaretam za den max 10 pokud je to nekde v baru.Chtel bych prestat,ale moc si to nedokazu predstavit.Dale bych se chtel zeptat jestli ma pro me cenu zacinat s leky jako je treba Champix (vsem mym znamym pomohl) nebo zda by bylo lepsi zkusit nahradni nikotinovou lecbu (zkusil jsem tedy zvykacky nicorette,ale bylo mi po nich dost spatne). Dekuji za jakoukoli odpoved.
Jste patrně jeden z mála kuřáků, který není na nikotinu závislý, tedy lék, který uvádíte, nejspíš nepotřebujete - je vhodný zejména pro závislejší. Váš problém je především zažitý zvyk, automatismus, situace, které ve vás vyvolávají chuť kouřit. Proto pokud vůbec nějaký lék, pak některá z forem nikotinu, které se vstřebávají v ústech: žvýkačka, inhalátor, pastilka nebo mikrotableta. Pastilky a mikrotablety se cucají, žvýkačka se žvýká velmi pomalu - jakmile začne pálit v krku, je třeba na chvíli přestat. Pokud žvýkáte příliš rychle, nikotin spolknete, v žaludku se nevstřebá a může vám být nevolno. Tedy špatně vám bylo patrně proto, že jste žvýkal moc rychle. Jako nejlepší bych pro Vás asi doporučila inhalátor: dostanete malou dávku nikotinu (z uvedených 10 mg se vstřebají maximálně 2 mg) a můžete inhalátor držet v ruce, v puse, hrát si s ním jako s cigaretou. Nespoléhejte ale na žádný lék jako na zázrak: nesáhnout po cigaretě Vám nikdo a nic nezabrání, to je výhradně na Vás.
Pro Zdemara: Vzhledem k tomu, že jsme tu přehlíženi dovolím si na Váš dotaz zodpovědět já. Je to jednoduché. Nicorety vám nezabrání kouřit ani neznechutí kouření. Pouze ve chvíli,kdy máte neodolatelnou chuť na cigaretu,má vám pomoci svou nikotýnovou dávkou. Když jsem poprvé přestával kouřit,používal jsem žvýkačky,nyní nepoužívám nic a jde to taky. Ovšem,měl jsem vyšší strach
Hlavně že nekouříte - přeji Vám, aby Vám to vydrželo. Jinak moje odpověď Tomovi viz dole.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci